Yönetilen Yük Dengeleme (Load Balancer) Hizmeti

Premier DC Veri Merkezi Yönetilen Load Balancer Hizmeti ile en üst düzeyde çalışabilirlik ve performans sağlayın!

Yönetilen Yük Dengeleme (Load Balancer) Hizmeti

Premier DC Veri Merkezi Yönetilen Yük Dengeleme (Load Balancer) Hizmeti, işletmenizin büyümesi için gereken ölçeklendirmeyi sağlamak için yük dengeleyicileri yapılandırır ve performanslarını izler. Yoğun kullanım dönemlerinde coğrafi yönlendirme, trafik yükünü dengeleme ve akıllı yük devretme ile işletmenizi olası kesintilere karşı korur.

Tamamen yönetilen load balancer hizmetimiz, iş yükü performansınızı en üst düzeye çıkarmanıza, aşırı yükün önlenmesine ve kullanıcılarınıza sorunsuz bir deneyim sunmanıza yardımcı olur.

Neden Premier DC Veri Merkezi Yönetilen Yük Dengeleme (Load Balancer) Hizmeti

Performansı en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış load balancer çözümü!

Citrix Netscaler Teknolojisi

Tüm dünyada kabul görmüş Citrix Netscaler teknolojisi

Tier 3 Veri Merkezi

En yüksek çalışabilirliğe ulaşmanızı sağlayan konfigürasyonları oluşturabilme özelliği

Hibrit Çözümler

Cloud2Biz vCloud, FlexoStack ve biz PaaS ile yük durumuna göre devreye alınabilecek hibrit çözümler

Anında Müdahale

Bir arıza durumunda, BT operasyonlarınızı güvence altına almak için anında müdahale

Sanal Load Balancing Seçenekleri

Cloud2Biz FlexoStack ve biz PaaS üzerinde sunulan sanal load balancing seçenekleri

Yatay Ölçekleme

Trafikte ciddi bir artış yaşadığında, çalışma süresini korumak için trafiği akıllıca yönlendirme

Sıfır Arıza Süresi

Görev açısından kritik uygulamalarınızın kullanılabilirliğini iyileştirerek iş sürekliliğini sağlama

20 Yıla Yakın Tecrübe

Premier DC Veri Merkezi uzman ekibinin 20 yılı aşkın tecrübesi ile sağlanacak profesyonel teknik destek

Bir Premier DC Veri Merkezi uzmanıyla 30 dakikalık, ücretsiz bir strateji görüşmesi yapın

Bir Premier DC Veri Merkezi uzmanından ücretsiz danışman görüşü alarak iş ve teknoloji potansiyelinizin tam değerini keşfedin.

Çözüm Mimarisi

Çalışma Prensibi


Premier DC Veri Merkezi Yönetilen Yük Dengeleme (Load Balancer) Hizmeti, trafiği birden çok sunucuya verimli bir şekilde dağıtarak çalışır. Bu sayede web siteniz için daha yüksek performans sağlar ve güvenilir bir altyapının temelini oluşturur.

Tamamen teknik ekibimiz tarafından yönetilen yük dengeleyicilerimiz, planlamadan uygulamaya, yönetimden izlemeye kadar sitenizin her türlü talepte yüksek performans göstermesine yardımcı olur.

Yük dengeleme işlemi ile sisteme gelen talepler, sunucu grubu ya da sunucu havuzu olarak adlandırılabilecek sunucular arasında, önceden belirlenen kurallar çerçevesinde dağıtılır. Bu kural tipleri aşağıdaki gibi listelenebilir:

● Sıralı (Round Robin)
● En az yüklü olana öncelik (Least Connection)
● İstek yapan kaynağa göre (Source -IP-Hash)

Tehdit Risklerini Ortadan Kaldırma

Premier DC Veri Merkezi Yönetilen Yük Dengeleme (Load Balancer) Hizmeti; sunucuların aşırı yüklenmesini önler, üretkenliği optimize eder ve çalışma süresini en üst düzeye çıkararak iş yüklerini birden çok sunucuya dağıtır. Bu sayede ani trafik artışlarının önüne geçer ve DDoS ve diğer siber tehdit risklerini ortadan kaldırır.

Sıfır Kesinti

Güvenilir ve kesintisiz Çalışma süresini birinci öncelik olarak gören Premier DC Veri Merkezi, Yönetilen Yük Dengeleme (Load Balancer) Hizmeti ile sunuculardan biri çalışmadığı zaman bunu algılayabilir ve otomatik olarak başka bir sunucuya geçilmesini veya zaten birden fazla sunucuya dağılmış olan yük sayesinde diğer sunuculardan çalışmaya devam edilmesini sağlayarak herhangi bir kesintinin önüne geçilmesini sağlar.

Kolay Ölçekleme

Load balancer içeren mimarilerde ek sanal veya fiziksel sunucular sürekli ya da geçici olarak devreye alınarak yatay ölçekleme yapılabilir ve bu sayede trafik artışlarının karşılanması mümkün olur.

SSL/TLS Encryption Decryption Offloading

SSL/TLS Termination’larının load balancer üzerinde yapılması sayesinde SSL encryption ve decryption işlevi, uygulama ya da web sunucularının üzerinden alınır. Bu sayede uygulama performansı artırılırken yönetim de kolaylaştırılmış olur.

Kesintiye Gerek Olmadan Bakım ve Güncelleme
Sorun Tespitlerinde Sürat ve Esneklik

Yük dengeleme, trafiğin hatalı sunuculardan yönlendirilmesine yardımcı olarak, geliştiricilerin tüm uygulamayı kapatmadan bakım işlerini ve yazılım güncellemeleri yapmaları mümkün kılar.
Yük dengeleme, ağ yükünü daha az hatalı sunuculara dağıtarak hatalı sunucuları tespit etmeye ve bu hatalı sunuculara havuzdan geçici olarak çıkarmayı sağlar.

Kullanım Alanları

En Üst Düzeyde Çalışabilirlik ve Performans Sağlayın!

Sunucu Kaynaklarının Etkin Yönetimi:

HTTP, HTTPS, TCP, UDP veri trafiklerinin dengelenmesi, yükün farklı fiziksel ve sanal uygulama ve veri tabanı sunucularına dağıtımının yönetimi

Üst Düzey Uygulama ve Veri Tabanı Performansı:

Belirlenen kural ve politikaların otomatik ve kesintisiz uygulanması sayesinde uygulama ve veri tabanı performans ve güvenlik yönetimi.

Fiziksel veya Sanal Sunucularda Multi-instance Mimariler:

Çok sunuculu-multi-instance uygulama ve veri tabanı mimarileri ile yüksek performans ve yatay kaynak yönetimi sağlayan kurguların oluşturulması e-Ticaret, e-Dönüşüm, e-Devlet, fintech, sosyal medya uygulamalarında beklenmeyen ya da dönemsel trafik artışlarının karşılanması.

SSL Sertifikalarının Yönetimi:

Çok sunuculu mimarilerde SSL sertifikalarının yönetimi Load Balancer altyapılarından yapılabilir. (SSL Wildcard) Kritik iş uygulamalarında yüksek çalışabilirlik sunan sistem mimarileri oluşturulması.

Tek Hata Noktalarını Ortadan Kaldırma:

Load balancing ile erişilebilirlik ve sunucu sürekliliği en üst seviyeye çıkarın. Bu sayede sunucu sistemi kullanıcılar için her zaman hazır ve çalışabilir durumda olur.

Normal veya Zararlı Trafik Artışına Hazır Olun:

Dönemsel olarak ya da beklenmedik şekilde kullanıcılardan gelen ya da siber saldırılar sonucunda yaşanacak trafik artışlarında dahi gecikmeler ve erişim kesintileri ve yavaşlama yaşanmayacağı veya minimize edilerek için kullanıcı deneyiminin üst düzeyde tutulması.

Teknoloji Partnerlerimiz/Çözüm Ortaklarımız

Teknoloji partnerlerimiz/çözüm ortaklarımız ile birlikte müşterilerimizin ihtiyaçlarına özel çözümler sunuyoruz!

Sertifikalarımız

Binlerce müşterinin Premier DC’ye neden güvendiğini öğrenin!